Ten chłopiec znalazł za kościołem coś, co przypominało sześć wielkich szczurów. Rok później wyglądają zupełnie inaczej!

Ten chłopiec znalazł za kościołem coś, co przypominało sześć wielkich szczurów. Rok później wyglądają zupełnie inaczej!

Co większość dzieci robi w wolnym czasie? Chyba nikogo już nie zdziwi fakt, że grają w gry komputerowe lub, co bardziej aktywne dzieciaki, kopią piłkę lub jeżdżą na rowerze. Dziesięcioletni Ken z Filipin jest wyjątkiem. Chłopiec niespecjalnie ma czas na komputer, a z przyjaciółmi spotyka się głównie w... założonym i prowadzonym przez siebie schronisku dla zwierząt! Poznajcie historię wyjątkowego dziecka.

Ken, pomimo młodego wieku, dobrze wie, czego chce i jak do tego dążyć! Mając zaledwie osiem lat założył własne schronisko dla zwierząt, "Happy Animals Club."

Ken, pomimo młodego wieku, dobrze wie, czego chce i jak do tego dążyć! Mając zal
 

Wszystko zaczęło się od znalezienia tej suni, którą nazwał dość specyficznie... Hiena w momencie trafienia w ręce Kena była przerażona, a przez to agresywna. To już przeszłość!

Wszystko zaczęło się od znalezienia tej suni, którą nazwał dość specyficznie...
 

Pod wpływem Kena, jego troski i dobroci, Hiena wygląda teraz tak, jak na zdjęciu. Chłopiec postanowił "zawodowo" zająć się zwierzętami. Rodzice pomogli mu zorganizować miejsce na schronisko i założyć stronę internetową, a ludzie z całego świata wspierają go finansowo.

Pod wpływem Kena, jego troski i dobroci, Hiena wygląda teraz tak, jak na zdjęciu
 

Ken ratuje nie tylko psy, ale koty, choć przyznaje, że z nimi jest trochę trudniej, bo są bardziej charakterne i zdobycie ich zaufania to ciężka praca. Dziesięciolatek ma jednak wyjątkowe podejście do zwierząt - szybko staje się ich przyjacielem.

Ken ratuje nie tylko psy, ale  koty, choć przyznaje, że z nimi jest trochę trudn
 

Na chwilę obecną dzielny chłopiec uratował już prawie 40 zwierząt! Teraz do jego schroniska trafiła wyjątkowa gromadka...

Na chwilę obecną dzielny chłopiec uratował już prawie 40 zwierząt! Teraz do jego
 

Rodzeństwo sześciu szczeniąt zostało znalezione pod kościołem i zabrane do schroniska prowadzonego przez Kena. Wyglądały tak strasznie, że przypominały duże szczury, a nie małe szczeniaczki...

Rodzeństwo sześciu szczeniąt zostało znalezione pod kościołem i zabrane do schro
 

Ken to pomysłowy chłopiec - gdyby było inaczej, nie byłby w stanie prowadzić schroniska i przyciągać chętnych do pomocy (współpracuje z nim wielu wolontariuszy!). Jego kreatywność przejawia się też w wyborze imion dla zwierząt. Znaleziona szóstka, ze względu na swój spryt, dostała nie byle jakie imiona!

Ken to pomysłowy chłopiec - gdyby było inaczej, nie byłby w stanie prowadzić sch
 

Psiaki dostały imiona po wielkich naukowcach! Einstein często pokazuje język, podobnie jak wielki fizyk. Newton to urocza, ciepła sunia, a Pascal (zdaniem wolontariuszy) to urodzony kobieciarz. Cała gromadka szybko odnalazła się w schronisku i... podporządkowała sobie pozostałe zwierzęta.

Psiaki dostały imiona po wielkich naukowcach! Einstein często pokazuje język, po
 

Miejscowi są pod wrażeniem działalności Kena, zresztą, kibicuje mu mnóstwo ludzi z całego świat. Ken łączy szkołę, zajęcia pozalekcyjne i prowadzenie schroniska ucząc się świetnej organizacji czasu.

Miejscowi są pod wrażeniem działalności Kena, zresztą, kibicuje mu mnóstwo ludzi
 

Swoją miłością do zwierząt zaraża wszystkich wokół! Koledzy i koleżanki ze szkoły udzielają się jako wolontariusze. Więcej takich dzieci jak Ken i świat będzie lepszym miejscem!

Swoją miłością do zwierząt zaraża wszystkich wokół! Koledzy i koleżanki ze szkoł

Źródło: HAPPY ANIMALS CLUB
 

Podzielcie się z przyjaciółmi inspirującą historią Kena.

 

Chcesz więcej ciekawych artykułów? Polub nasz fanpage!

Komentarze