Celnicy w pierwszej chwili nie wierzyli w to, co zobaczyli w tych butelkach! Szok!

Celnicy w pierwszej chwili nie wierzyli w to, co zobaczyli w tych butelkach! Szok!

Teoretycznie kłusownikom powinno zależeć na życiu zwierząt, na które polują, by potem je sprzedać, ale to, jak czasem próbują je przemycić za granicę to igranie z ich życiem! Ostatnio światem wstrząsnęły zdjęcia papug transportowanych w strasznych warunkach. Zobaczcie sami!

Celnikom zajęło chwilę zrozumienie, na co patrzą... Otóż kłusownicy poupychali do plastikowych butelek kakadu żółtoczube. To bardzo rzadki gatunek, więc... świetnie się sprzedaje na czarnym rynku.

Celnikom zajęło chwilę zrozumienie, na co patrzą... Otóż kłusownicy...
 

Jedna papuga kosztuje prawie 900 euro! A to tylko wierzchołek góry lodowej... Szacuje się, że rocznie kłusownicy zarabiają 2 miliony euro! Chętnych do zakupienia egzotycznej papugi nie brakuje.

Jedna papuga kosztuje prawie 900 euro! A to tylko wierzchołek góry lodowej......

W Indonezji- bo to w tamtych rejonach przechwycono nielegalny transport - już trzynaście gatunków ptaków jest zagrożonych wyginięciem. Wszystko przez handel papugami na czarnym rynku.

W Indonezji- bo to w tamtych rejonach przechwycono nielegalny transport - już...

W handel zwierzętami najprawdopodobniej zamieszane są kartele narkotykowe. Dla nich to równie intratny interes, co handel ludźmi czy kokainą.

W handel zwierzętami najprawdopodobniej zamieszane są kartele narkotykowe....
 

Te piękne ptaki żyją ponad 50 lat i zapewne na zawsze zapamiętają traumatyczne przeżycia... Mamy nadzieję, że szybko uda się powstrzymać ten straszny proceder!

Te piękne ptaki żyją ponad 50 lat i zapewne na zawsze zapamiętają... 
Chcesz więcej ciekawych artykułów? Polub nasz fanpage!

Komentarze