7 sekretnych funkcji smartfona, o których nie wie 90% jego użytkowników

7 sekretnych funkcji smartfona, o których nie wie 90% jego użytkowników

Smartfony podbiły światowy rynek telefonów. Chodź dziś ma je niemal każdy, to jak się okazuje zdecydowana większość nie zna wszystkich niesamowitych funkcji tych nowoczesnych urządzeń.

Przygotowaliśmy listę najbardziej fascynujących funkcji Androida. Jeśli posiadasz smartfona, koniecznie musisz je poznać!

Najprostszy sposób na oszczędzanie baterii

tele1Źródło: pixabay.com

Jeśli ustawisz czarne lub ciemne tło ekranu, automatyczne podświetlanie pikseli zostanie wyłączone. Przez to, bateria będzie mogła pracować dłużej. Ta funkcja nie jest dostępna we wszystkich urządzeniach z Androidem. Posiada ją jednak coraz więcej urządzeń marki Samsung.

Głosowe odsłuchiwanie wiadomości

tele2Źródło: pixabay.com

Oczywiście, z ekranu telefonu możesz odczytywać wiadomości i informacje, jednak urządzenia z systemem Android oferują możliwość ich odsłuchiwania. Przejdź do Ustawienia -> Ułatwienia dostępu -> Przetwarzanie tekstu na mowę.

Bezpieczeństwo telefonu

tele3Źródło: pixabay.com

 

Włączanie trybu gościa

tele4Źródło: pixabay.com

Jeśli na jakiś czas chcesz dać swój telefon komuś innemu i chcesz mieć pewność, że nie zobaczy Twoich prywatnych danych, użyj trybu gościa. Dzięki tej funkcji, będziesz mieć możliwość ustalenia do jakich zasobów telefonu, dana osoba będzie miała dostęp.

Powiększenie ekranu

tele5Źródło: pixabay.com

Osoby, które mają problem ze wzrokiem często nie wiedzą, że producenci smartfonów przygotowali dla nich udogodnienia. Wystarczy przejść do Ustawienia -> Dostępność -> Gesty powiększania. Jeśli skonfigurujesz te opcje, będziesz mieć możliwość powiększania dowolnej części ekranu, po prostu klikając na nią.

Kontrola smartfona ruchami głowy

tele6Źródło: pixabay.com

Każdy z nas znalazł się kiedyś w sytuacji, w której musiał użyć telefonu, ale miał zajęte ręce. Na szczęście i na ten problem istnieje rozwiązanie. Wystarczy, że zainstalujesz darmową aplikację EVA Facial Mouse, a będziesz w stanie kontrolować swojego smartfona ruchami głowy.

Tajna gra

tele7Źródło: brightside.me

Google w każdej wersji swojego systemu ukryło pewną niespodziankę. Aby ją odnaleźć należy przejść do menu Ustawień, następnie znaleźć zakładkę Informacje o telefonie, po czym kliknąć kilkukrotnie na pole Wersja Androida. Zależnie od wersji pojawią się różne rzeczy. W systemie Marshmallow, na ekranie pojawi się pianka, a kiedy na nią klikniesz i chwilę poczekasz, będziesz mieć okazję zagrać w specjalną mini-grę.

Źródło: brightside.me

Chcesz więcej ciekawych artykułów? Polub nasz fanpage!

Komentarze