Oto cała prawda o 6 popularnych sztuczkach magicznych. Już nigdy nie dasz się oszukać!

Oto cała prawda o 6 popularnych sztuczkach magicznych. Już nigdy nie dasz się oszukać!

Niejednokrotnie zastanawiałeś się pewnie nad tym o co chodzi w tych sztuczkach. Zdawałeś sobie sprawę, że jest to tylko iluzja, ale nigdy nie potrafiłeś domyślić się jaka jest odpowiedź.

 

Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy tę listę. Od teraz już nigdy nie dasz się oszukać!

#1. Ciało przepiłowane na pół

magia1

Każdy widział kiedyś tę sztuczkę. Zwykle ogląda się ją z wypiekami na twarzy. Iluzjonista bierze do rąk ostrą piłę i zaczyna przecinać asystentkę. Nie ma w tym jednak niczego, co mogłoby zagrażać jej życiu. W środku pudełka są po prostu dwie kobiety.

#2. Rozdarty banknot

magia2

Jeszcze niedawno każdy zastanawiał się jak David Copperfield wykonuje tę sztuczkę. Sekret tkwi w ołówku. Jest on przecięty na pół i połączony silnymi magnesami. Dzięki temu, banknot może przejść przez jego dwie połówki bez rozdzierania.

#3. Lewitacja

magia3

Na pewno nieraz widziałeś takich magików na rynku w Krakowie, Wrocławiu czy innym dużym mieście. Cała magia znajduje się w ukrytej konstrukcji. Widzowie myślą, że osoba lewituje, a tak naprawdę w środku laski i pod odzieniem znajdują się pręty i deska, na której magik siedzi.
 

#4. Znikający kubek

magia4

Na stole znajduje się szklanka wody, którą magik przykrywa obrusem. Po chwili podnosi materiał do góry, a szklanki tam nie ma. Jak to się dzieje? W obrusie jest pręt, który tworzy wrażenie, że coś się pod nim znajduje. Poza tym, szklanka zostaje w międzyczasie przesunięta nad otwór w stole.

#5. Ludzki zygzak

magia5

Tutaj najważniejsze są umiejętności i rozciągnięcie asystentki. Musi ona utrzymać ciało w odpowiedniej pozycji, tak aby wyglądało, że stoi prosto. W rzeczywistości jest wygięta w nienaturalny sposób.

#6. Michael Jackson i jego zdolności

magia6

W tym wypadku też jesteśmy ofiarami iluzji. Nikt chyba nie myślał, że ktokolwiek jest w stanie zrobić coś takiego o własnych siłach. Sekretem są specjalne buty i wystający z podłogi element. W połączeniu, te dwa czynniki dawały Jacksonowi możliwość wychylania się w nienaturalny sposób.

Źródło: brightside.me
 

Chcesz więcej ciekawych artykułów? Polub nasz fanpage!

Komentarze