Oto powód dla którego powinnaś rozsypać sól wokół domu. Zdziwisz się, dlaczego!

Oto powód dla którego powinnaś rozsypać sól wokół domu. Zdziwisz się, dlaczego!

W naszych domach od wieków używamy soli, nie tylko jako produktu spożywczego. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że spektrum jej zastosowań, jest zdecydowanie szersze.

Sól doskonale nadaje się do czyszczenia różnych powierzchni i materiałów, a jej stosowanie nie wiąże się z ryzykiem zniszczenia naszych rzeczy. Jest bardzo rania i w przeciwieństwie do chemicznych środków czyszczących, nie jest toksyczna.i nie wpłynie negatywnie na nasz stan zdrowia. Do czego jeszcze możemy ją wykorzystać?

Uchroni Twój dom przed mrówkami

Jeśli szukasz naturalnego środka, który pomoże Ci w walce z rozprzestrzeniającymi się w Twoim domu mrówkami, sól będzie idealnym rozwiązaniem. Jeśli chcesz pozbyć się mrówek ze swoich drzwi, okien i szaf, po prostu posyp te miejsca solą.

Dodatkowo, rozsypując sól w domu, pozbędziesz się wilgoci, która może być przyczyną powstawania pleśni.

Wyczyści i wypoleruje miedź, srebro i mosiądz

Jeśli chcesz wyczyścić miedziane, srebrne bądź mosiężne przedmioty w swoim domu, w tym celu wykorzystaj sól. Powtarzaj zabieg regularnie, by nie pokryły się patyną i nie straciły swojego atrakcyjnego wyglądu.

Sposób czyszczenia i polerowania jest bardzo prosty. Pierwsza rzeczą, którą musisz zrobić, jest przygotowanie mieszanki soli i octu jabłkowego. Wyczyść nią metalowe przedmioty, a po chwili odzyskają połysk i piękny wygląd. To najprostszy sposób, by usunąć wszelkie zabrudzenia i patynę.

Wyczyści szyby w domu i samochodzie

Aby wyczyścić szklane powierzchnie, zmieszaj ciepłą wodę z solą w proporcjach: dwie łyżki stołowe soli na cztery litry wody. Tak przygotowanym środkiem umyjesz okna w domu lub szyby samochodowe i pozbędziesz się uporczywych plam.

Wyczyszczone w ten sposób okna pozostaną czyste przez dłuższy czas, niż w przypadku zastosowania środków dostępnych w drogerii.

Udrożni odpływy w kuchni i łazience

Przygotuj roztwór soli i gorącej wody, aby skutecznie udrożnić odpływy w kuchni i łazience. W ten sposób pozbędziesz się zalegającego w nich tłuszczu i brudu, który może zatykać odpływy i bardzo nieprzyjemnie pachnieć.

Odmłodzi Twoją skórę

Za pomocą soli stworzysz doskonały, naturalny peeling do ciała, dzięki któremu Twoja skóra wyraźnie odmłodnieje. Aby przygotować peeling, zmieszaj sól z olejkiem lawendowym lub najzwyklejszą oliwą z oliwek.

Tak przygotowanym peelingiem wymasuj całe ciało. Zanim spłuczesz kosmetyk ciepłą wodą, odczekaj kilka minut. Dzięki soli, peeling ten ma doskonałe właściwości złuszczające.

Po takiej kąpieli, Twoja skóra będzie miękka, delikatna i wyraźnie odmłodzona. 

Odświeży zasłony i dywaniki

Jeśli Twoje zasłony i dywaniki straciły swój atrakcyjny wygląd, odświeżysz je bez konieczności sięgania po drogie specyfiki. Będą wyglądały, jak nowe!

Umieść zabrudzone zasłony lub dywaniki w mocnym roztworze soli w wodzie. Po krótkim czasie wyciśnij całą wodę, jaka zebrała się w czyszczonych rzeczach i wypierz je w pralce.

Wiele osób potwierdza skuteczność tej metody. Niektórzy twierdzą nawet, że dzięki soli pozbędziesz się zabrudzeń, z którymi nie radzą sobie środki i detergenty kupione w drogerii.

Zadba o Twoją jamę ustną

Jeśli cierpisz powodu bólu zęba lub borykasz się z problemami w jamie ustnej, kuracja solą będzie dla Ciebie wybawieniem. Wystarczy, że rozpuścisz sól w ciepłej wodzie.

Przygotowaną w ten sposób płukanką, płucz swoje usta. Twoje dolegliwości już wkrótce ustąpią!

 Wybieli zęby

Aby przygotować domową kurację wybielającą zęby, przygotuj sól i sodę oczyszczoną. Wymieszaj je w równych proporcjach. Powstałą w ten sposób pastę stosuj tak często, jak tylko potrzebujesz.

Jeśli chcesz przywrócić blask i piękny wygląd swoim zębom, nie zwlekaj z zastosowaniem tej metody. Rezultaty przerosną Twoje oczekiwania!

Wspomoże działanie proszku i płynu do prania

Jeśli zależy Ci na tym, aby Twoje ubrania zawsze wyglądały doskonale, dodaj do prania odrobinę soli. Dzięki temu uchronisz je przed skurczeniem się i sprawisz, że będą nieskazitelnie czyste i delikatne.

Źródło: naturalcureshouse.com 

Chcesz więcej ciekawych artykułów? Polub nasz fanpage!

Komentarze