Zamiast wyrzucić skórkę z banana do śmieci, zaczęła ścierać jej wnętrze, żeby zrobić to! Świetny pomysł!

Zamiast wyrzucić skórkę z banana do śmieci, zaczęła ścierać jej wnętrze, żeby zrobić to! Świetny pomysł!

Banany należą do najbardziej lubianych owoców i nic dziwnego – nie tylko świetnie smakują, ale też skutecznie zaspokajają głód i mają wiele wartości odżywczych.

Mało kto jednak zdaje sobie sprawę, że ich skórek można użyć do bardzo wielu rzeczy. Przeczytajcie ten artykuł, a już nigdy nie wyrzucicie skórki od banana do śmieci!

Banany należą do ulubionych owoców sportowców, jako że dają energię nawet na półtora godziny intensywnego treningu. Stymulują też wytwarzanie w mózgu endorfin, które wywołują uczucie szczęścia. Co więcej, skórka banana również ma wiele niesamowitych zastosowań!

114690983881

Skórka z banana oczyszcza wodę dzięki temu, że absorbuje miedź i ołów, które szkodzą naszemu organizmowi. Po prostu wrzuć skórkę na kilka minut do zbiornika z wodą.

Wyczyścisz nią też srebrne sztućce! Wystarczy Ci w tym celu „papka” ze skórek, którą natrzesz srebra. Sami zobaczcie efekt!

214690983882

Dzięki zawartości zdrowych olejków i enzymów, skórki banana pomagają w gojeniu powierzchownych ran skóry i oparzeń, a także zmniejszają ból po ugryzieniu owadów. Chcesz się przekonać? Po prostu przyłóż kawałek skórki banana do bolącego miejsca, a już niedługo odczujesz ulgę.

314690988083

Czy słyszeliście, że skórka z banana wybiela też zęby? Wystarczy wcierać jej wewnętrzną część w zęby przez 2 minuty raz dziennie przez tydzień, a efekt Was zaskoczy!

414690993326
 

Skórka z banana zawiera też wiele potasu i magnezu oraz ma działanie łagodzące, dzięki czemu poprawia stan naszej cery. Wystarczy, że natrzesz twarz wnętrzem banana, a wkrótce zobaczysz, że Twoja skóra odmłodniała i stała się bardziej promienna!

514690993334

Skórka od banana jest też świetnym sposobem na… czyszczenie butów! A to dzięki zawartości naturalnego wosku. Przetrzyj nią buty, a następnie wypoleruj je szmatką, efekt gwarantowany!

614690993335

Wartości odżywcze skórki z banana są też dla nas źródłem zdrowia. Zawarte w niej witaminy i minerały chronią nas przed zmianami rakowymi. Aby przygotować bananową herbatkę wystarczy, że zagotujesz skórki w wodzie i odcedzisz. Dzięki wyjątkowo wysokiej zawartości potasu, Twój metabolizm przyspieszy, a Ty zaczniesz tracić nadmiar tkanki tłuszczowej.

5191896675_b48af275a2_b-1024x683-720x405

Skórki z banana przydadzą Ci się też przy gotowaniu! Jeśli chcesz, aby piersi z kurczaka były soczyste, ułóż je na skórkach z banana i upiecz!

To który z tych pomysłów wykorzystasz jako pierwszy? :)
 

Chcesz więcej ciekawych artykułów? Polub nasz fanpage!

Komentarze