9 OZNAK, ŻE TWOJE CIAŁO JEST ZALEWANE TOKSYNAMI, ORAZ JAK ZROBIĆ SKUTECZNY DETOKS

9 OZNAK, ŻE TWOJE CIAŁO JEST ZALEWANE TOKSYNAMI, ORAZ JAK ZROBIĆ SKUTECZNY DETOKS

Nowoczesne życie ma swoje zalety, lecz również i wady. Każdego dnia wprowadzamy do naszego ciała toksyny poprzez wdychanie zanieczyszczonego powietrza, jedzenie pokarmów zawierających pestycydy i hormony. Dodatkowo pogarszamy sytuację nadużywając lekarstw i alkoholu. Dlatego tak ważne jest oczyszczanie ciała, by mogło prawidłowo działać.

Tych objawów nie wolno Ci lekceważyć:

1. Bóle głowy

Toksyny wpływają na centralny układ nerwowy powodując bóle głowy.

 

2. Nadmierne gromadzenie tłuszczu w okolicy talii

To jeden z najbardziej oczywistych sygnałów, że Twoje ciało gromadzi toksyny. Zmniejszają one bowiem zdolność Twojego ciała do radzenie sobie z nadmiarem glukozy i cholesterolu.

 

3. Problemy skórne

Ciało stara się usuwać toksyny w swój naturalny sposób. Prowadzi to do zapaleń oraz zaczerwienienia skóry I powstawania wyprysków.

 

4. Przegrzewanie

Kiedy Twoje ciało jest pełne toksyn, wątroba stara się je eliminować. Jednak zbyt wielka ich ilość zmusza ją do nadmiernie ciężkiej pracy. W rezultacie wątroba oddaje zbyt wiele ciepła prowadząc do przegrzania się ciała.

 

5. Niski poziom energii

Nadmiar toksyn prowadzi do ciągłego zmęczenia i braku energii.

 

6. Problemy z zatokami

Zanieczyszczone powietrze prowadzi do problemów z zatokami.

 

7. Bezsenność

Wysokie stężenie toksyn utrudnia właściwe krążenie krwi w komórkach ciała, co prowadzi do bezsenności.

 

8. Problemy z pęcherzykiem żółciowym

Toksyny uruchamiają proces nadprodukcji żółci, co skutkuje zatkaniem się pęcherzyka żółciowego.

 

9. Biały lub żółty język

To nieomylny znak, że Twój układ pokarmowy zawiera nadmiernie dużo toksyn.

 

Sposoby detoksykacji:

Sól do kąpieli z siarczanem magnezu Epsom

To nie jest zwykła sól. Jej nazwa pochodzi od kopalni, w której jest wydobywana – Epsom, w Anglii. Magnez i siarczan są absorbowane przez skórę i mają działanie oczyszczające. Poza tym taka kąpiel jest niesłychanie przyjemna i relaksująca.

Wypełnij wannę ciepłą wodą, dodać kilka szklanek soli Epsom i siedź w kąpieli po 15 minut przez 3 dni w tygodniu. Przeciwwskazaniem są problemy z sercem i wysokie ciśnienie krwi.

 

Zielona herbata

To jedna z najpotężniejszych roślin o właściwościach detoksykujących. Zawiera mnóstwo przeciwutleniaczy, w tym epigallokatechinę (EGCG), która przeciwdziała uszkodzeniom wątroby.

Cytryny

Cytryna wzmaga proces alkalizacji ciała, uruchamia proces produkcji żółci oraz stymuluje absorpcję minerałów. Zawarta w niej witamina C wzmaga odporność, zaś przeciwutleniacze aktywują enzym wątrobowy, który eliminuje toksyny. Pij sok z cytryny z ciepłą wodą każdego dnia zaraz po obudzeniu.

Źródło: fitnessandpower.com

Chcesz więcej ciekawych artykułów? Polub nasz fanpage!

Komentarze