Lekarze twierdzili, że ta maleńka dziewczynka nie dożyje swoich pierwszych urodzin. Dzisiaj kończy...

Lekarze twierdzili, że ta maleńka dziewczynka nie dożyje swoich pierwszych urodzin. Dzisiaj kończy...

Dzień narodzin małej Charlotte, był dla Emmy i Scotta tak samo szczęśliwy jak przerażający. Dziewczynka urodziła się ze szczególnie skrajną formą karłowatości pierwotnej.

Gdy dziewczynka przyszła na świat, miała zaledwie 25 centymetrów i ważyła mniej niż kilogram. Była niczym krucha, drobna laleczka. Lekarze przygotowywali rodziców na najgorsze. Według nich, dziewczynka miała nie dożyć pierwszych urodzin.

Emma była przerażona tymi słowami, ale postanowiła nie poddawać się i normalnie żyć, dając córce mnóstwo miłości. Niestety, problemy piętrzyły się co chwilę. Rodzice nie mogli nawet dobrać ubrań dla córeczki.

Nie dało się ich kupić w normalnych sklepach, dlatego para zamawiała ubranka dla lalek. Sami musieli również wytwarzać pieluchy dla dziecka. Nie było łatwo.

lalka1

Mijały kolejne tygodnie, aż w końcu rodzina świętowała pierwsze urodziny Charlotte. Pomimo iż dziewczynka ma poważne problemy ze zdrowiem, nie brakuje jej pogody ducha i uśmiechu. Ma pełno energii i pokazuje to na każdym kroku.

– „W naszym życiu od samych urodzin córki istniało wiele niewiadomych, ale Charlotte cały czas na zaskakuje.”

lalka2

Starsze siostry, Sabrina i Sophie zdają sobie sprawę z tego, że Charlotte wygląda inaczej, ale nie jest to dla nich problem.

– „Oczywiście, gdy ludzie widzą ją pierwszy raz, to się boją, że ją złamią. Wtedy my mówimy, że nasza siostra uwieibia wygłupy i kocha się z nami bawić. Najbardziej lubi, gdy ją podrzucamy. Jest naszą ukochaną, małą laleczką.”

lalka3

Obecnie, Charlotte ma pięć lat. Mierzy 68 centymetrów i waży niecałe 5 kilogramów. Jest mniejsza niż jej ulubiona maskotka. Powszechnie uznawana jest za najmniejsze dziecko na świecie.

lalka4

Nadszedł dla niej szczególny moment w życiu. Pierwszy dzień w szkole.

– „Tak, Charlotte jest malutka, ale ma silną osobowość i chce robić wszystko to, co jej rówieśnicy. Jest bardzo ciekawa świata. W szkole powiedziano nam, że jest na poziomie trzylatka. To więcej niż oczekiwaliśmy. Oczywiście martwię się, że inne dzieci mogą ją skrzywdzić, ale ma swojego opiekuna, który czuwa nad tym, aby naszej córeczce nic się nie stało i była bezpieczna.”

lalka5

– „Rozwija się i nie możemy się już doczekać, co stanie się w przyszłym roku. Jesteśmy z niej naprawdę dumni.”

lalka6

Źródło: facebook.com

Chcesz więcej ciekawych artykułów? Polub nasz fanpage!

Komentarze